Łukasz Kujawa (1984)
Łukasz Kujawa (1984)

Artysta urodzony w Świebodzinie (Polska).

Praca z ludźmi pokazała artyście kruchość ludzkiego życia. To skłoniło go do realizowania swojego powołania jako artysty.
Malarstwo stało się ważną częścią jego życia. Inspiruje się abstrakcjonizmem i przenosi swoje emocje na płótno.

Chce, aby odbiorcy interpretowali i identyfikowali się z jego dziełami na swój własny sposób. W swoich pracach eksperymentuje z kolorem. Komponuje tematy na podstawie osobistych doświadczeń i obserwacji otaczającego go świata.

Obrazy zdają się narodzić ze snu o świecie, w którym kolor i forma nie są skrępowane regułami rzeczywistości. Paleta barw to kalejdoskop odcieni, formy zaś chaotyczne i uporządkowane zarazem. To świat pasji i emocji.

Tworzy w trzech Cyklach.
Cykl Mysterious, Cykl Abstract Intoxication oraz Cykl Sensual Harmony.

Jego praca to kolor i struktura, przy użyciu oryginalnych materiałów i mediów malarskich. Często łączy tradycyjne farby akrylowe i płótno z innymi materiałami, takimi jak kreda, pastele olejne czy pasta strukturalna. Wykorzystuje również różne rodzaje papieru i włókien do tworzenia unikalnych tekstur.

Ogólny wygląd jego obrazów może się różnić w zależności od użytych materiałów. Jego praca polega również na używaniu różnych narzędzi, takich jak pędzle, szpachelki i gąbki do tworzenia ciekawych wzorów.

Jego dzieła są dostępne w prywatnych kolekcjach w Polsce, Anglii, Niemczech, Irlandii, Szwecji, Portugalii, Hiszpanii oraz Norwegii.

Wystawy, Wydarzenia:
9.12.2023 r. - 10.12.2023 r. ArtShow, 1000 dzieł sztuki w weekend, Kamienica Karskich, Warszawa, wystawa zbiorowa.

1.07.2022 r. - 28.08.2022 r. Międzynarodowy Przegląd Sztuki w Pałacu Struga, Struga, wystawa zbiorowa, obrazy „Hypnotised” oraz „Midnight”.

25.05.2022 r. - 28.08.2022 r. Muzeum Narodowe Rolnictwa (pawilon nr 8) w Szreniawie pod Poznaniem, wystawa zbiorowa, obrazy "Alone", "Intense Passion" oraz "Wrecked".

Nagrody:
XII Ogólnopolski Konkurs „Poznański Salon Robinsonada” organizowany przez Wielkopolski Związek Artystów Plastyków, (w Muzeum Narodowym Rolnictwa w Szreniawie pod Poznaniem), Nagroda Specjalna za obrazy "Alone", "Intense Passion" oraz "Wrecked" .

Łukasz Kujawa
Obserwuj mnie!

“Życie to połączenie różnorodności, a następnie łączeniu tego wszystkiego jak różne kolory tęczy. Inne, ale połączone.”

Łukasz Kujawa Art
Co mówią nasi Klienci
Ocena 5.00 (8 opinii)